Chybějící služba občanům


IMG_2236Vážení spoluobčané, jsme občany největšího obvodu v našem kraji a patříme mezi největší v celé republice. Máme tady spoustu problémů, které se vedení radnice a to ať minulé či současné, snaží řešit. Máme tady také spoustu krásných míst. Co tu ale nemáme a velice nám to tady chybí, jsou veřejné toalety. Vynález, který je nyní převážně přehlížen, nebo pokládán za samozřejmost, který se stal revolučním převratem v hygieně po celém světě více, než nějaká vakcína. Máme zákony, které hovoří o tom, že nesmíme znečišťovat životní prostředí, ale nemáme žádné místa, kde bychom mohli vykonat potřebu, která nás kohokoliv může přepadnou. Případy jsou nasnadě, ať se jedná o starší spoluobčany, matky s dětmi, ale i nemocní lidé, od nachlazení až po vážnější choroby. Nikdo z nich nemá možnost vykonat potřebu mimo svůj domov či návštěvu známého. Spekulace, že je v okolí mnoho restaurací, ordinací a jiných institucí, jsou scestná. Dnes každý soukromý majitel, má určené své toalety pro své návštěvníky, ne pro občany z ulice.

Klub zastupitelů KSČM na tuto problematiku poukazuje řadu let, proto se snaží podpořit každý dobrý nápad na opětovnou výstavbu veřejných toalet. Máme i spoustu návrhů, které stačilo odkoukat v okolních městech či státech. Jsme si vědomi, že vše se točí kolem peněz, které je zapotřebí uvolnit a to jak do výstavby, tak i provozu. Proto nechápeme, jak je možné, že máme v obvodě zrekonstruované veřejné toalety, ale občanům jsou odepřeny. Ne jenom, že je nemůžeme využívat, ale právě proto, že nejsou v provozu, dochází k jejich znehodnocení. To bychom byli špatní správci majetku, pokud svou nečinností necháme zchátrat nedávno zrekonstruovaný objekt.

Ano, pamětníci si jistě vzpomenou na provoz toalet v podchodu Venuše. Zde se nacházejí zrekonstruované toalety. To znamená, že nemusíme nic investovat do stavby. Musíme je ale zprovoznit a zajistit jejich provoz. V podchodu pronajímáme prodejní stánky, tak proč by nemohla fungovat symbióza a část těchto financí použít na provoz. Můžeme zřídit pracovní místo a požádat o dotaci například úřad práce. Možností je mnoho a chce to jenom chtít udělat něco pro lidi.

Klub KSČM na nadcházejícím zastupitelstvu předloží návrh na zprovoznění již zřízených a zrekonstruovaných veřejných toalet.

 

Martin Mařák
zastupitel KSČM v MOb Ostrava – Jih

Sdílejte
  • Twitter
  • Facebook
  • email
  • LinkedIn

    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Správně vyplňte. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.